Wymiana wyświetlacza w telefonie komórkowym

Serwis telefonu iPhone 4

Poniżej przedstawiamy naprawe telefonu komórkowego firmy Apple zaprezentowanego w roku 2010. iPhone 4 następca iPhone 3GS. Telefon miał uszkodzony - pęknięty wyświetlacz. Ekran został wymieniony na nowy. Telefon został odesłany tego samego dnia do klienta.

4e (Large).jpgSmartfony towarzyszą nam w na każdym kroku - wykorzystujemy je w pracy, za ich pośrednictwem kontaktujemy się ze światem, często służą nam także do rozrywki. Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia jednak ich żywot bywa bardzo krótki. Upadają ze zbyt dużych wysokości, wypadają się z kieszeni, dzieci przyczyniają się do ich uszkodzeń co wiąże się potem ze zbitą szybką bądź uszkodzonym wyświetlaczem. Nie jest to jednak problem dla naszego serwisu iMASTER, gdzie usunięta zostanie profesjonalnie dana usterka telefonu komórkowego lub tabletu.

iPhone 4 informacje

4f (Large).jpgTelefon komórkowy producenta Apple został przedstawiony w czerwcu 2010 roku. Dostępny jest z pamięcią ROM (dostępną dla systemu operacyjnego iOS, aplikacji i multimediów) 8GB, 16GB, 32GB. Pamięć operacyjna RAM to 512 MB. Posiada procesor o częstotliwości taktowania 1GHz. iPhone 4 posiada wbudowany aparat 5 Mpx i pięciokrotny zoom cyfrowy. Najnowszą wersją systemu operacyjnego jaką możemy zaktualizować telefon to obecnie telefon iOS 7.1.2. Uniemożliwia to instalację niektórych aplikacji dostępnych w AppStoreApple iPhone 4 posiada slot na kartę microSIM

Opis uszkodzenia i zgłoszenia serwisowego

4c (Large).jpgKlient zgłaszając uszkodzenie opisał, iż ekran jest pęknięty w lewym górnym rogu. Próby uruchomienia telefonu nie przynosiły efektu w postaci wyświetlenia standardowych obrazów i komunikatów. Zamiast tego na ekranie widoczne były paski. Jest to dosyć trudne do zaobserwowania, ponieważ wyświetlacz minimalnie się podświetlał pozostawiając paski.

Diagnoza została wydana natychmiastowo. Do wymiany był kompletny moduł wyświetlacza iPhone 4 wraz z dotykiem. Klient zaakceptował wycenę naprawy i odesłał urządzenie do naszego serwisu. Telefon dotarł następnego dnia i został błyskawicznie naprawiony i odesłany do klienta. Po kolejnych kilkunastu godzinach kurier dostarczył urządzenie do zleceniodawcy. Od chwili nadania telefonu do czasu jego odebrania niespełna 45h