Naprawa uszkodzonego LCD w telefonie komórkowym

Serwis telefonu SONY Xperia Z2

Sony XPERIA Z2 jest to model z 2014r z rodziny smartfonów wodoodpornych serii Xperia Z. Telefon trafił do naszego serwisu iMASTER z usterką - pękniętego dotyku. Zbitą szybkę a defakto cały moduł LCD został wymieniony na nowy. Nasz serwis używa tylko części 100% oryginalnych. Telefon został naprawiony i tego samego dnia odesłany klientowi.

 

7c (Large).jpgTelefony smartfony są to urządzenia zawsze przy nas podczas uprawiania sportów czy odpoczywania na kanapie. Co powoduje że są bardzo narażone na upadki zalania czy zagubienia. Niestety nasz serwis iMASTER nie pomoże przy zagubionym telefonie jednak w przypadku upadku lub zalania to nie jest żaden problem. Zbity LCD popękany dotyk czy problemy z plamami na wyświetlaczu od zamoczenia to żaden problem dla naszego serwisu telefonów i tabletów.

 

SONY Xperia Z2 informacje

7e (Large).jpgPremiera telefonu SONY XPERIA Z2 odbyła się w Barcelonie w 2014 roku. Model w standardzie wyposażony jest w pamięć 16gb. Pamięć operacyjna RAM to 3GB. Posiada procesor cztero rdzeniowy 2,3 GHz oraz wyposażony jest w  aparat 20,7 Mpx i ośmiokrotny zoom cyfrowy. Najnowszą wersją systemu operacyjnego która jest dostępna do SONY XPERI Z2 to Android 5.1.1. . Do telefonu SONY Xperia Z2 wkładamy kartę microSIM

Opis uszkodzenia i zgłoszenia serwisowego

7a (Large).jpgKlient zgłaszając uszkodzenie opisał, iż ekran jest pęknięty w lewym górnym rogu. Telefon włącza się normalnie wszystko widać na wyświetlaczu wyraźnie jednak dotyk nie funkcjonuje poprawnie. Dotyk nie działa od połowy w górę. 

Diagnoza została wydana natychmiastowo. Do wymiany jest kompletny moduł wyświetlacza wraz z dotykiem . W oryginale wyświetlacz w tym modelu Sony XPERIA Z2 występuje wraz z ramką. Klient zaakceptował wycenę naprawy i telefon został odesłałany  do naszego serwisu. Telefon dotarł następnego dnia i został błyskawicznie naprawiony i odesłany do klienta. Po kolejnych kilkunastu godzinach kurier dostarczył urządzenie do zleceniodawcy. Od chwili nadania telefonu do czasu jego odebrania mineły niespełna 48h