Zalanie tabletu lub telefonu

telefon komórkowy zalany wodąPojęcie zalanego tabletu lub telefonu nie musi wiązać się z upadkiem urządzenia do wody - wystarczy ze rozmawiamy na deszczu, trzymamy sprzęt wilgotną ręka czy zostawimy go w łazience lub kuchni gdzie oddziałuje na niego para wodna. Często zdarza się, że nosimy telefon w tylnej kieszeni spodni – zapominając o tym siadamy na nim, może nam wypaść, co powoduje uszkodzenia ekranu.

Jeśli nasz sprzęt miał kontakt z cieczą należy jak najszybciej wytrzeć go i wyłączyć a jeśli jest to możliwe wyjąc baterie. W większości nowych smartfonow nie można wyjąć baterii wiec nie starajmy się na siłę otworzyć klapki, ponieważ może to spowodować więcej szkód i to wygenerować wyższe koszty. Nie należy także sprawdzać czy telefon po zalaniu działa i podłączać go do prądu - dla własnego bezpieczeństwa zanieśmy bądź wyślijmy telefon lub tablet darmowym kurierem do serwisu iMaster.

Nie ważne czy to będzie urządzenie marki Samsung, Sony, Blackberry, Motorola, Asus czy LG proces będzie wyglądał podobnie – pracownik naszego serwisu telefonów po odebraniu przesyłki otworzy urządzenie, natychmiast odłączy baterie i w pierwszej kolejności usunie pozostałości płynów. Następnie z urządzenia zostanie wymontowana płyta główna, która trafi do wanny ultradźwiękowej, w której zostanie wyczyszczona specjalnym płynie by zapobiec korozji. Po takiej kąpieli usunięciu całej elektrokorozji płyta zostaje sprawdzona, uszkodzone elementy wymienione a wszelkie zwarcia usunięte. Potem telefon lub tablet przejdzie testy serwisowe i zostanie odesłany do właściciela.